Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 października

1.Dziś XXVIII niedziela zwykła w ciągu roku, w którą Słowo Boże wzywa nas do głębszego przemyślenia naszej postawy wobec Mszy świętej. Uczestniczenie w niej to niezwykła szansa dla każdego z nas.
Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na dokończenie budowy kościoła. Za wszelką pomoc składamy „Bóg Zapłać!”.

2. Dziś po mszach św. na prośbę Episkopatu Polski zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na pomoc po trzęsieniu ziemi w Meksyku. O godz. 16.15 zapraszamy nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

3. W poniedziałek Dzień Papieski, po różańcu oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Po różańcu krótkie spotkanie dla tegorocznych bierzmowańców.

5. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie mają dostąpić tych godności.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do salki na plebanii wszystkich Członków Parafialnej Rady Synodalnej na kolejne spotkanie związane z omówieniem kolejnych dokumentów synodu.

7. Są jeszcze wolne miejsca  na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 3 do 10 lutego 2018. Szczegółowy program, informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne i składania zalecek za zmarłych na listopadową modlitwę różańcową. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.
W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła podzielone na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty materiałów i prac). Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl