Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 września 2018

1.Dziś XXIV niedziela zwykła. Jezus tak jak Apostołów pyta i nas za kogo Go uważamy? Samo powtarzanie cudzych opinii to za mało. Nie można być wierzącym z drugiej ręki. Wiara domaga się osobistej deklaracji i zaangażowania.

Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. Po Mszy św. zapisy dzieci do I-szej komunii i pierwsze spotkanie informacyjno-przygotowawcze dla rodziców tych dzieci. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa. Prosimy o przyniesienie kart zgłoszeniowych, które dzieci otrzymały w kościele lub w szkole.

3. W sobotę o godz. 6.00 Msza św. dla Pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch, po której wyjazd. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

4. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi nasz Parafianin ks. Piotr Lewandowski, który od dwóch lat pracuje na misjach w Boliwii. Po mszach św. będzie zbierał ofiary na wsparcie Jego pracy misyjnej.

5. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża św. od czwartku do niedzieli na Górze św. Anny obchody kalwaryjskie – do udziału zachęcamy naszych Parafian.

6.  Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2019. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Trwa kolejny etap prac przy wykończeniu obejścia. Z tej racji gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl