Ogłoszenia duszpasterskie od 26 sierpnia do 2 września 2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej ojczyźnie Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Czcimy Maryję i jesteśmy wdzięczni, że powiedziała Bogu „tak” mimo tylu niewiadomych. Dziękujmy dziś Bogu za Jej obecność w dziejach naszego narodu i w życiu każdego z nas. Ona, jak podczas wesela w Kanie Galilejskiej, dostrzega wszystkie ludzkie potrzeby, bolączki i przedstawia je Synowi. Powierzając Jej wstawiennictwu ważne dla nas sprawy, wsłuchajmy się w Jej prośbę: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Niech Maryja będzie dla nas wszystkich wzorem zawierzenia i ufności.

Kolekta tej niedzieli jest naszym darem – cegiełką na potrzeby dokończenia naszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od soboty 1 września wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. W przyszłą niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

3. W Parafii św. Bartłomieja dziś uroczystość odpustowa. Nieszpory odpustowe o godz. 15.oo.

4. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Trwa kolejny etap prac przy wykończeniu obejścia. Z tej racji gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć
i wakacyjnego odpoczynku!

 

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl