Ogłoszenia duszpasterskie od 6 do 13 listopada

  1. Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa pochylamy się nad tajemnicą naszego zmartwychwstania. Pragnienie nieśmiertelności, które jest w człowieku spełnia się tylko  w Bogu, który  tego chce i który nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.
  2. Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy na różaniec za wszystkich naszych zmarłych zalecanych. Różaniec za zmarłych będziemy jeszcze odmawiać w poniedziałek i wtorek przed wieczorną mszą św. o godz. 17.15.
  3. W środę 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane książeczki „Drogi do nieba” dla dzieci I-szo Komunijnych. Po mszy obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci oraz pierwsza przymiarka strojów liturgicznych i informacje Pani krawcowej.
  4. W środę po mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych.
  5. Od czwartku po rannych mszach św. będziemy odprawiać nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  6. W piątek (11 listopada) przypada 98 rocznica Odzyskania Niepodległości – święto państwowe. W tym dniu z racji dyspensy biskupów nie ma postu piątkowego.
  7. W przyszłą niedzielę 13 listopada obchodzimy już po raz ósmy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie, tym razem na doświadczanych prześladowaniami chrześcijan w Iraku.
  8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.
  9. Już od dziś informujemy Parafian, że z konieczności msze św. roratnie w adwencie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.00, a nie jak planowano wcześniej o godz. 17.00.
  10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. W zakrystii można także już nabyć za dobrowolne ofiary, jako cegiełki na witraże, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu, witrażach oraz innych elementach dekoracji.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.