Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 listopada

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół ukazuje nam rzeszę ludzi, którzy już zdobyli szczyt świętości. Wszyscy oni przestrzegają nas przed jednym błędem, przed tym, by nie sądzić, że świętość polega na wielkich rzeczach. Świętość to miłość objawiona w rzeczach małych.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

3. Dziś o godz. 14.oo zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu św. Wojciecha, o godz. 17.30 u nas Msza św. wieczorna.

4. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Na Msze św. zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00 (za zmarłych zalecanych). W tym dniu na Cmentarzu św. Wojciecha Msza św. za zmarłych o godz. 20.00.

5. Od poniedziałku przez cały tydzień o godz. 17.15, a w czwartek po Mszy św. wieczornej różaniec za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii.

6. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych.

7.  W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, w czasie której zostaną poświęcone książeczki „Drogi do nieba” dla dzieci I-szo Komunijnych z klas III, po której także obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci.

8. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek; piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. (prowadzą Chórzyści )

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie, zwłaszcza w Syrii.

10.  Zachęcamy do nabycia informatora „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”. W zakrystii za dobrowolne ofiary przeznaczone na zawieszenie dzwonów do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2016. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszelkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.


Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.
Od wtorku
prosimy panów o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy uporządkować teren parkingowy, przygotować instalacje zewnętrznego oświetlenia, napędu dzwonów, ogrzewania pomieszczeń piwnicznych.
W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.


ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz. Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

1. Damian Kaźmierczak (zam. Gliwice) i Agata Miler (zam. Gliwice) (zap.2).
2. Sławomir Nieradzik(zam. Gliwice) i Katarzyna Rozmus (zam. Gliwice) (zap.2).