Ogłoszenia duszpasterskie 11 do 18 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę świętujemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii wielkanocnej. Kościół przypomina prawdę, że Jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i ten Bóg zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii – spłacenie witraży i ich montażu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a w tygodniu po mszach wieczornych odmawiamy litanię do Najś. Serca Pana Jezusa.

3. Także dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do salki na plebanii na kolejne spotkanie wszystkich Członków Parafialnej Rady Synodalnej.\

4. We wtorek przypada dzień fatimski. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy naszych Chórzystów.

5. W czwartek 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Na Msze św. zapraszamy (w środę wigilijna o godz. 18.00) i w czwartek o godz. 8.00, po której wyruszymy z procesją do ołtarzy i kościoła św. Bartłomieja. ( udział w procesji nie zwalnia nas z uczestnictwa w Mszy św.). Po procesji Msza o godz. 12.00 i wieczorna o godz. 17.00.

6. W piątek 16 czerwca przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

7. W piątek po Bożym Ciele dyspensa Bpa Gliwickiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy.\

9. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach, serdecznie zaprasza do udziału w akcji charytatywnej Tydzień dla Hospicjum, która będzie miała miejsce w dniach 17-24 czerwca br. Rozpoczęcie 17 czerwca o godz. 12.00 na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Celem akcji jest zbieranie funduszy na rozbudowę i modernizację Hospicjum, by poprawić komfort chorym i ich rodzinom.
Patronat nad tym wydarzeniem objął biskup Jan Kopiec.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz emblematów dekoracyjnych na Boże Ciało i świec fatimskich.

11. Rodziców dzieci z naszego osiedla, które w wyniku rekrutacji nie dostały się do przedszkola nr 28 w Gliwicach zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek w SP 39 w auli o godz. 18:00.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Informujemy Parafian, że już po raz drugi procesja Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku przypada 15 czerwca, będzie organizowana wspólnie z wiernymi z Parafii św. Bartłomieja. Msze św. tej uroczystości w u nas: wigilijna w środę o godz. 18.00; w czwartek o godz. 8.00 po której w procesji ulicami: Strzelniczą, Obrońców Westerplatte, Ligocką, Folwarczną i Bernardyńską przejdziemy do kościoła św. Bartłomieja. Prosimy dzieci do sypania kwiatów oraz tegoroczne dzieci I-szo komunijne o przybycie w strojach.

Od piątku po Bożym Ciele przez cały tydzień do czwartku (dawny okres oktawy) po Mszach św. wieczornych zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci do udziału w nabożeństwach z procesjami teoforycznymi wokół kościoła. Niech pobożny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary i wdzięczności Chrystusowi za Jego obecność w naszym życiu w Sakramencie Eucharystii i w Tajemnicy Kościoła.