Ogłoszenia duszpasterskie 13 do 20 czerwca

1.Przeżywamy XI niedzielę zwykłą w ciągu roku. W dzisiejszej Ewangelii o rozwoju Królestwa Bożego jak ziarnka gorczycy trzeba dostrzec realizm drogi wiodącej do dojrzałości. Wszyscy uczniowie Jezusa są w drodze i żaden z nich tu na ziemi nie jest w stu procentach doskonały. O jego wartości decyduje to, czy tą drogą wędruje, czy na niej stoi, czy też zmęczony jej trudem zawrócił.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada dzień fatimski. Msza św. zbiorowa fatimska (niedzielna) na którą można składać intencje w zakrystii o godz. 17.00, a po niej modlitwa różańcowa w intencji pokoju i zakończenia pandemii z procesją światła. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy parafialny zespół „Caritasu”.

3. W przyszłą III niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii, szczególnie na prace serwisowe kościelnych dzwonów i ich zawieszenia zaplanowane na początek lipca.

4. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Informujemy wiernych, że od przyszłej niedzieli 20 czerwca, zostają zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej wprowadzone ze względu na pandemię.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl