Ogłoszenia duszpasterskie 13 do 20 sierpnia

1.Przeżywamy dziś XIX niedzielę zwykła w ciągu roku. Każdy chrześcijanin jest podobny do Piotra z dzisiejszej Ewangelii, który kroczy po wodzie. Wie, że jeśli Bóg jest blisko, to na wszystko jest gotów.
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii.  Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego. Już w poniedziałek wieczorem o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej Uroczystości.Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii, które musimy uiścić do 10 września br. W tę uroczystość na wszystkich mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty.

4. We środę 16 sierpnia przypada Dzień Papieski. Po mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

W czwartek 17 sierpnia rozpoczyna się XXV Diecezjalna a już 371 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w gliwickiej katedrze. Zakończenie Eucharystią  na Jasnej Górze w sobotę 19 sierpnia o godz. 15.00.  Inne informacje i szczegóły na www. katedra.gliwice.pl. Zachęcamy do udziału Parafian.