Ogłoszenia duszpasterskie 18 do 25 czerwca

1.Dziś świętujemy XI niedzielę zwykła w ciągu roku. Pan Jezus spośród nas powołuje tych, którzy cały lud prowadzą do Niego. Czy współdziałamy z nimi, modląc się za nich, służąc im pomocą i uwrażliwiając ich na nieustanne doskonalenie sprawowanej posługi? Czy czujemy się współodpowiedzialni za odkrywanie powołania do służby Bożej i podtrzymywanie go u siebie i u bliźnich?

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli jest naszą specjalną cegiełką na potrzeby Parafii – na spłacenie witraży i ich montażu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją teoforyczną wokół kościoła.

3. W poniedziałek o godz. 6.00 rano Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Torunia, Górki Klasztornej i Gniezna, po której wyjazd sprzed kościoła.

4. Od poniedziałku do czwartku w ramach Oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych procesje teoforyczne wokół kościoła. Zapraszamy dorosłych i dzieci do sypania kwiatów. W czwartek na zakończenie oktawy na mszach św. błogosławieństwo wianków i ziół.

5. W środę w ramach Mszy szkolnej zapraszamy wszystkich uczniów na mszę św. o godz. 18.00 z okazji zakończenia roku szkolno – katechetycznego.

6. W piątek 23 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma piątkowego postu. W tym dniu także przypada Dzień Ojca.

7. W sobotę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego wypada z kalendarza wsp. Niepokalanego serca NMP.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka letnia do puszek przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

9. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum w Gliwicach, serdecznie zaprasza do udziału w akcji charytatywnej Tydzień dla Hospicjum. Celem akcji jest zbieranie funduszy na rozbudowę i modernizację Hospicjum, by poprawić komfort chorym i ich rodzinom.

10.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz emblematów dekoracyjnych na Boże Ciało.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Bóg zapłać” za pobożny i liczny udział oraz wyznanie naszej wiary w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, wystrój mieszkań i domów.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.