Ogłoszenia duszpasterskie 20 do 27 czerwca

1.Dziś świętujemy XII niedziela zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa spotykamy Chrystusa, który z Bożą mocą ucisza burzę i ratuje zatrwożonych apostołów. Jego władza trwa także i dzisiaj. Ale i dziś wymaga to wiary z naszej strony.

Kolekta dzisiejsza III niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii, szczególnie na prace serwisowe kościelnych dzwonów i ich zawieszenia zaplanowane na 6 lipca. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Przypominamy wiernym, że od dzisiejszej niedzieli, zostały zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

3. W środę 23 czerwca przypada Dzień Ojca, a w czwartek 24 czerwca uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka letnia do puszek przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

5. Informujemy, ze w pierwszą sobotę lipca (tzn. 3 lipca) planujemy odwiedzić wszystkich naszych chorych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii. W związku z przerwą pandemiczną nie obowiązują stare zgłoszenia, dlatego prosimy o ich aktualizację.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl