Ogłoszenia duszpasterskie 28 maja do 4 czerwca

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca.

W naszych modlitwach łączymy  się także z  Mężczyznami i Młodzieńcami zgromadzonymi dziś w Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona na spłacenie witraży i ich montażu. Za wszelką pomoc i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a w tygodniu jeszcze do środy o godz. 18.30.

3. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I-szej Komunii św. dzieci. Od poniedziałku do środy w ramach Białego Tygodnia dzieci komunijne z rodzinami przychodzą na Mszę św. wieczorną
i nabożeństwo majowe.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do Sakr. Pokuty i do udziału w nabożeństwach okolicznościowych.

6. W sobotę po Mszy św. rannej zmiana tajemnic różańcowych dla Róż i od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii.

7. W sobotę o godz. 9.30 w naszej gliwickiej katedrze święcenia prezbiteratu Diakonów naszej Diecezji. Do udziału zachęcamy także naszych Parafian.

8. W przyszłą niedzielę już po raz X obchodzimy święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. dlatego przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha św.

10. Przez cały czerwiec po Mszach św. wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Ofiarujmy te modlitwy w intencji Kościoła, rodzin i Parafii.

11. Rodziców dzieci zapisanych na letni wypoczynek w terminie od 17 do 22 lipca w Brennej prosimy o podanie danych dzieci i wpłatę 200 zł. Całkowity koszt wypoczynku z pełnym wyżywieniem, ubezpieczeniem i różnymi atrakcjami wynosi 400 zł. Szczegóły na plakacie.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W ubiegłym tygodniu przywieziono już trzeci  witraż (środkowy w prezbiterium) przedstawiający Zesłanie Ducha św., jednak z różnych względów nie zdążymy go zamontować przed tą uroczystością, która przypada za tydzień. Dlatego montaż nastąpi w późniejszym czasie. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.