Ogłoszenia duszpasterskie 4 do 11 czerwca

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie, jak Apostołowie wraz z Maryją w dzień Pięćdziesiątnicy, w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona na spłacenie witraży i ich montażu. Za wszelką pomoc i ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2.  Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

3.  Dziś w Polsce obchodzimy już po raz 10-ty święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

4.  W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Niech nasza wdzięczność Matce Bożej za troskę o Kościół motywuje nasz udział w Eucharystii
w tym dniu. Kolekta na budowę.

5.  W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

6.  W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7.  W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

8.  Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do salki na plebanii wszystkich Członków Parafialnej Rady Synodalnej na kolejne spotkanie związane z omówieniem dokumentów synodu.

9.  Rodziców dzieci zapisanych na letni wypoczynek w terminie od 17 do 22 lipca w Brennej prosimy o potwierdzenie wyjazdu dzieci.

10.  Przez cały czerwiec po Mszach św. wieczornych odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Ofiarujmy te modlitwy w intencji Kościoła, rodzin i Parafii.

11. W środę 7 czerwca o godz. 11.30 w ambulansie przed kościołem możliwość przeprowadzenia badań lekarskich. Szczegóły na plakacie.

12. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz emblematów dekoracyjnych na Boże Ciało.

 

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Przywieziono już trzeci  witraż (środkowy w prezbiterium) przedstawiający Zesłanie Ducha św., jednak z różnych względów nie zdążymy go zamontować przed tą uroczystością. Dlatego montaż nastąpi w późniejszym czasie.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.