Ogłoszenia duszpasterskie 6 do 13 czerwca

1.W dzisiejszą X niedzielę zwykłą Chrystus mówi nam, że wszyscy, którzy idąc za Jego przykładem przyjmują i wypełniają wolę Ojca, są z Nim złączeni tak ścisłymi więzami, że można je porównać do więzów najściślejszych, to jest rodzinnych. Z tego zjednoczenia z Chrystusem w jednej woli Ojca, czerpią siłę, by zwyciężyć wszelkie zło.

Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Od poniedziałku do środy w ramach Białego Tygodnia na msze św. wieczorne wraz z rodzicami zapraszamy dzieci, które w minionym tygodniu przystąpiły do I-szej komunii św. Po mszach św. procesje teoforyczne w ramach oktawy Bożego Ciała.

4. We wtorek i w środę obowiązkowo zapraszamy na mszę św. wieczorną i spotkanie wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którzy mają przyjąć ten Sakrament w najbliższy czwartek o godz. 18.00.

5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała po mszy porannej błogosławieństwo ziół.

6. W piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma piątkowego postu.

7. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

8. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na pierwsze po pandemicznej przerwie spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów.

9. W przyszłą niedzielę przypada dzień fatimski. Msza św. zbiorowa fatimska (niedzielna) na którą można składać intencje w zakrystii o godz. 17.00, a po niej modlitwa różańcowa w intencji pokoju i zakończenia pandemii z procesją światła. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy parafialny zespół „Caritasu”.

10. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: m_gora@kuria.gliwice.pl