Ogłoszenia duszpasterskie 7 do 14 maja

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się za wszystkich powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii – spłacenie witraży i ich montażu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy na te nabożeństwa po mszy św. wieczornej.

3.W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa, męczennika, głównego Patrona Polski.

4.W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5.W przyszłą niedzielę zamiast nabożeństwa majowego o godz. 16.30 zapraszamy po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 na Koncert Maryjny z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich w wykonaniu Jacka Kieroka i Jego zespołu. W programie znajdą się także piosenki religijne związane z pontyfikatem św. Jana Pawła II. Jacek Kierok, artysta pochodzący z Piekar Śląskich od lat znany jest z promowania przebojów religijnych wydanych w kilku płytach, które będzie można także po koncercie zakupić.

6.Informujemy, że organizujemy z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 4 do 8 lipca 5-cio dniowy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Koszt wyjazdu z pełnym wyżywieniem, ubezpieczeniem i różnymi atrakcjami wynosi 350 zł. Zgłoszenia do 14 maja w zakrystii (ze względu na ograniczoną ilość miejsc). Szczegóły na plakacie.

7.W sobotę 13 maja w 100 rocz. Objawień Fatimskich rozpoczynamy cykl nabożeństw fatimskich. O godz. 17.00 Msza św. niedzielna zbiorowa fatimska po której nabożeństwo różańcowe i procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Szafarzy z rodzinami.

8.Informujemy, że organizujemy z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą, w terminie od 4 do 8 lipca 5-cio dniowy letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Koszt wyjazdu z pełnym wyżywieniem, ubezpieczeniem i różnymi atrakcjami wynosi 350 zł. Zgłoszenia do 14 maja w zakrystii (ze względu na ograniczoną ilość miejsc). Szczegóły na plakacie.

9.Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA i prośba o pomoc

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.   Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.