Ogłoszenia duszpasterskie 9 do 16 lipca

1.Dziś XIV niedziela zwykła. Bóg, który jest „łagodny i miłosierny, nieskory do gniewu i bardzo łaskawy”, objawia wielkie rzeczy prostaczkom. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii – na spłacenie witraży i ich montażu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – wg. podanego planu, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie ma Mszy św. o godz. 17.00.)

3. W czwartek przypada dzień fatimski. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której, prosimy Róże Różańcowe.

4. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Po mszach św. zbiórka do puszek na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci i Służby Liturgicznej z naszej Parafii.

5. W przyszłą niedzielę przed mszą św. wieczorną o godz. 19.15 zapraszamy jednego z opiekunów dzieci wyjeżdżających do Brennej na spotkanie uzupełniające brakujące zaświadczenia. Wyjazd dzieci w poniedziałek 17 lipca o godz. 8.00.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz za pomoc w montażu witraża.

Witraże w naszym kościele

W ubiegły wtorek zakończyliśmy montaż ostatniego środkowego witraża w naszym kościele. Wszystkie prace zostały wykonane przez pracownię „Ni’Finn” z Częstochowy. Pierwszym zamontowanym po prawej stronie w naszym prezbiterium jest witraż  „Miłosierny Samarytanin” o powierzchni 12.8 m2.  Drugim witrażem z lewej strony jest „Miłosierny Ojciec” o takiej samej powierzchni i koszcie wykonania. Ostatnim witrażem zamontowanym w minionym tygodniu jest środkowy „Duch św.” o powierzchni 9,8 m2..

W montażu pierwszych dwóch witraży korzystaliśmy z własnych rusztowań. W montażu ostatniego byliśmy zmuszeni skorzystać z rusztowania firmowego. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli to nasze przedsięwzięcie składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

 

Szczególne wyrazy wdzięczności za pomoc w realizacji składamy Pani Janinie i Rodzinie Agnieszki i Leszka – fundatorom 2 witraży oraz Mężczyznom, którzy przez swoje prace i pomoc w montażu bardzo mocno obniżyli koszty Parafii. Ponieważ w dalszym planie jest także realizacja witraży bocznych, dlatego nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną według indywidualnych możliwości w tym naszym dziele.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!