Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 kwietnia

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania PańskiegoWielkanoc – święto świąt chrześcijańskich, święto największego wydarzenia w historii zbawienia ludzkości. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. O godz. 16.30 zapraszamy  na Nieszpory Wielkanocne – III dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek.

3. Jutro II Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. We wtorek i w środę ze względu na kapłański „Emaus” oraz konwent wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30 do Parafii NSPJ u O. Franciszkanów.

5. W najbliższy piątek oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post.

6. W sobotę o godz. 9.00 pierwsza spowiedź dla tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych z klas III i kolejne spotkanie z ich rodzicami oraz informacje fotografa i kamerzysty.

7. W przyszłą niedzielę 8 kwietnia obchodzimy nasz  Odpust Parafialny ku Czci Bożego Miłosierdzia. Słowo Boże w niedzielę odpustową wygłosi ks. Kazimierz Wolsza – Profesor nauk humanistycznych, pracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. O godz. 15.00 Nieszpory Odpustowe.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritasu” Diecezji i Parafii.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii oraz w szkole u katechetów. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności za pomoc w przygotowaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia, dekoracji i świątecznego wystroju oraz przygotowania do przeżycia świąt w naszej Parafii.

Dziękujemy: Organistom, Chórowi, Kościelnemu, Szafarzom, Ministrantom, Dzieciom Maryi i Siostrze,  zespołowi „Caritas”,  Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Umarły, który z martwych powstał, niech rozraduje Wasze serca! Alleluja!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl