Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 lipca 2018

1.Przeżywamy dziś XIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa spotykamy Chrystusa, który z Bożą mocą uzdrawia cierpiącą kobietę i wyrywa z bezradności i rozpaczy ojca Jaira. Oboje zwrócili się do Pana, a Jego odpowiedź przekroczyła ich wyobrażenia. Chrystus może również i z naszych trudnych sytuacji wyprowadzić dobro, jeśli tylko spotka się z naszą wiarą i zaufaniem w Boże Miłosierdzie.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii i  dokończenie prac przy obejściu kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek; I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W te dni naszej wewnętrznej odnowy zapraszamy do sakramentu pokuty i na eucharystię, a po Mszach św. na nabożeństwa eucharystyczne.

3. W sobotę po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla Róż i od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązywać będzie wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie będzie Mszy o godz. 17.00). Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Trwają prace przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła  i innej tzw. „małej architektury”, dlatego nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć i wakacyjnego odpoczynku!

 

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl