Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 listopada

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół ukazuje nam rzeszę ludzi, którzy już zdobyli szczyt świętości. Wszyscy oni przestrzegają nas przed jednym błędem, przed tym, by nie sądzić, że świętość polega na wielkich rzeczach. Świętość to miłość objawiona w rzeczach małych.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby utrzymania i funkcjonowania Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dzisiaj, z racji zamkniętych cmentarzy, o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo za zmarłych połączone z modlitwą różańcową.

4. W związku z  pandemią Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że od dzisiejszej uroczystości przez cały miesiąc listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

5. W poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Na Msze św. za zmarłych zalecanych zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00.

6. Od poniedziałku  przez cały tydzień o godz. 17.15, a w sobotę i niedzielę o godz. 16.15 odmawiamy różaniec za zmarłych. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek; piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. Z racji pandemii nie będzie zaplanowanych odwiedzin chorych.

8. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

9. W przyszłą niedzielę obchodzimy XII dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie. W tym roku pragniemy pomóc chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Tam cierpienie ma twarz milionów chrześcijan umierających z głodu, twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu oraz tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy.

10. Informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że nie będzie zaplanowanego na środę 4 listopada spotkania w kościele. Książeczki zostaną poświęcone i rozdane w późniejszym terminie. Nie będzie także spotkania z kandydatami do bierzmowania w najbliższy czwartek listopada.

11. Zachęcamy do rezerwacji intencji Mszy św. na przyszły rok 2021.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz dziennie.
Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
Wszystkim życzymy zdrowia i nadziei w Bogu.