Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 marca

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Pana Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę, za zgodą ks. Biskupa, po mszach św. przed Kościołem zbiórka do puszek na bardzo kosztowne operacje prawej rączki
i nóżki Lenki Grządziel, która urodziła się z brakiem kości promieniowej i ze skróconą oraz wygiętą kością łokciową. Operacja ma dać Lence szansę na normalny rozwój i odzyskanie sprawności. Zbiórkę przeprowadzają Rodzice i rodzina Lenki.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Mateusz Kotowicz – z Parafii MB Wspomożenia Wiernych z Sośnicy.

4. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci. Po mszy św. kolejne spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych i spotkanie z krawcową. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać
w zakrystii. Następne przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 4 kwietnia przed Niedzielą Palmową.

6. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia. 
Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel – Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice.
Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.                    
email: m_gora@kuria.gliwice.pl