Ogłoszenia duszpasterskie od 1 do 8 października

1.Dziś XXVI niedziela zwykła w ciągu roku. Ewangelia zachęca nas do refleksji nad ludzką słownością. Człowiek jest albo słowny i wtedy dotrzymuje słowa danego ludziom i Bogu, albo niesłowny a wówczas zawodzi zarówno ludzi, jak i Boga.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” przeznaczona na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej Diecezji i Parafii, o godz. 16.15 zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. i do sakramentu bierzmowania, w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce dzieciom komunijnym. Po różańcu drugie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

4. W środę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do bierzmowania i dorosłych.

5. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. W sobotę po nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi zmiana Tajemnic Różańcowych. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian – zgłoszenia w zakrystii. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę przypada XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin oraz jak przed rokiem będzie można nabyć papieskie kremówki sprowadzone z Wadowic w cenie 4 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu i transportu).

8. Informujemy Parafian i Gości, że w terminie od 3 do 10 lutego 2018 roku planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowy program, informacje i zapisy do 15 października w kancelarii parafialnej. Ze względu na duże zainteresowanie chętnych z różnych Parafii liczba miejsc jest już ograniczona.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” oraz do rezerwacji intencji mszalnych na rok 2018.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.

W najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie prac przy obejściu kościoła podzielonych na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty materiałów i prac). W pierwszym etapie planowana jest realizacja drogi procesyjnej wokół kościoła, parkingu i kostki przed głównym wejściem do kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!