Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 grudnia

1.Dziś przeżywamy już drugą Niedzielę Adwentu. Liturgia Słowa wzywa nas do przygotowania dróg dla Pana, który ma przyjść. Wołanie to przekazał Jan Chrzciciel nazwany „głosem wołającego na pustyni”. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.  Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

3. Także dziś od godz. 14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne, a o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

4. Od poniedziałku do czwartku zapraszamy dzieci na „Roraty” o godz. 18.00. W piątek o godz. 18.00 roraty dla dorosłych.

5. W sobotę przypada Dzień Papieski, dlatego po Mszy św. nowenna i oddanie czci relikwiom św. Jana Pawła II. Także w sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Po rozpoczęciu prac przy obejściu kościoła polecamy tę sprawę naszej ofiarności.

7. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian już w tym tygodniu do Sakramentu Pokuty. Okazja będzie codziennie przed każdą Mszą św, a w sobotę od godz. 16.00 do 17.00. Szczególnie dzieci i młodzież prosimy o skorzystanie ze spowiedzi już w tym tygodniu.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23 czerwca do 7 lipca 2018 roku. Zgłoszenia i zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 150 zł do końca roku. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratnie dla dzieci, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki, świąteczne kartki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła.

„Bóg zapłać” zespołowi „Caritas” i tym, którzy pomogli w zorganizowaniu wizyty św. Mikołaja w naszej wspólnocie oraz tym, którzy ofiarowali nagrody – słodycze rozdzielane dzieciom w czasie spotkań roratnych.

Dziękujemy Wszystkim, którzy do dziś ofiarowali paczki z „Drzewka Miłości” dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Mimo iż pierwszy etap prac przy obejściu powoli dobiega końca to jednak jeszcze pozostajemy w obowiązku spłaty kilkudziesięciu tysięcy zł. Gorąco więc apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła.