Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 lipca 2016 r

1.  Dziś XV niedziela zwykła w ciągu roku. Chrystus daje nam receptę na udane życie: kochaj Boga i kochaj bliźniego, wtedy wszystko będzie miało sens. Kochaj, bo w miłości jest Bóg. Takie to zwyczajne i proste, a jednocześnie takie trudne.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – wg. podanego planu, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie ma Mszy św. o godz. 17.00.)

3. W środę przypada dzień fatimski. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której, prosimy zespół „Caritas” z rodzinami.

4. W sobotę 16 lipca przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

5. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Polecamy tę sprawę ofiarności tym bardziej, że już nie mamy wsparcia parafii patronackich.

6. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

 PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC 

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W piątek po nabożeństwie prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

W najbliższym czasie planujemy zamontowanie zewnętrznego nagłośnienia kościoła oraz prace porządkowe i przygotowawcze przy obejściu naszych parafialnych obiektów.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Paweł Noworski (zam. Gliwice) i Sandra Gawron (zam. Gliwice) (zap. 1).
  2. Łukasz Gabler (zam. Lubań) i Magdalena Zmarzły (zam. Gliwice) (zap. 1).
  3. Marcin Haniak (zam. Gliwice)  i Paulina Gęza (zam. Przezchlebie) (zap.1).