Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 marca

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Pana Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu, by zawsze zwyciężać zło.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii i przygotowania do konsekracji naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Rafał Fiet Wikariusz Parafii Chrystusa Króla.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową dla dzieci. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu.

5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii).

7. W sobotę 16 marca przypada Dzień Papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 po której odprawimy nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. W przyszłą niedzielę (trzecią w miesiącu) – kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia. Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła,  tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br.