Ogłoszenia duszpasterskie od 10 do 17 września

1.W środę 13 września przypada dzień fatimski. Na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 19.00, a na Mszę św. fatimską o godz. 20.00 po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii.
O prowadzenie różańca, przystrojenie figury prosimy naszych Chórzystów z rodzinami. Nie będzie w tę środę mszy św. szkolnej dla dzieci.

2. W sobotę 16 września przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

3. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Także za tydzień po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Informujemy rodziców tegorocznych dzieci I-szo Komunijnych z klas trzecich, że Uroczystość ta odbędzie się 1-go maja o godz. 11.00, a na pierwsze spotkanie przygotowawcze zapraszamy rodziców 20 września po Mszy św. szkolnej. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie Sakramenty należy przyjmować w swoich parafiach zamieszkania, a jeżeli z różnych przyczyn pragniemy je przyjąć gdzie indziej należy przedłożyć zgodę swojej parafii.

5 Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy VII i I,II klasy gimnazjum oraz starszych zapraszamy na Mszę św. w czwartek 21 września o godz. 18.00, po której zapisy i spotkanie informacyjne.

6. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona Dzieci Maryi oraz do dziecięcej Scholii.

7.  Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2018. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

 

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za wszelkie prace na rzecz Parafii. W minionym tygodniu rozpoczęto prace przy porządkowaniu obejścia.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.