Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 sierpnia

1.Dziś przeżywamy już XIX niedzielą zwykłą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam o potrzebie odpowiedzialności w życiu. Świadomość spotkania z Bogiem powinna jeszcze bardziej mobilizować do życia prawego. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii  i dokończenia budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. We wtorek przypada dzień fatimski. Nie ma mszy św. porannej. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową, a o godz. 20.00 Msza św. fatimską w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Róże Różańcowe.

3. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto nakazane. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego. Już w środę wieczorem o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej Uroczystości. W tę uroczystość na wszystkich mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii, które musimy uregulować do końca sierpnia br.

4. W piątek 16 sierpnia przypada kolejny dzień papieski, dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 po której odprawimy Nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

5. W sobotę 17 sierpnia przypada uroczystość św. Jacka głównego patrona metropolii górnośląskiej. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zapraszamy do udziału w XXVI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się 15 sierpnia (w czwartek) o godz. 8.00 w kościele katedralnym. Spotkanie organizacyjne wraz z możliwością zapisu odbędzie się w domu parafialnym Parafii Chrystusa Króla w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia tradycyjna Pielgrzymka Dziewcząt i Kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Przyszła niedziela jest także III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby dokończenia naszej budowy. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu. Od poniedziałku planujemy rozpocząć prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Część materiałów została już zapłacona i w czwartek została dostarczona do Parafii. Prosimy o wsparcie duchowe, ale i materialne tego przedsięwzięcia.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl