Ogłoszenia duszpasterskie od 11 do 18 września 2016

1. Dziś już XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia dzisiejsza przypomina nam, ze Bóg szuka i Bóg czeka na człowieka. Szuka, gdyż miłość nigdy nie zrezygnuje z tego, kogo kocha.

Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy kościoła. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. We wtorek 13 września przypada dzień fatimski. Na modlitwę różańcową zapraszamy o godz. 19.00, a na Mszę św. fatimską o godz. 20.00 po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii. O prowadzenie różańca, przystrojenie figury prosimy naszą Służbę Ołtarza – Marianki i Ministrantów z rodzinami.

3. W środę o godz. 7.30 zapraszamy uczniów na mszę św. szkolną, a po Mszy św. wieczornej na pierwszą powakacyjną katechezę dla dorosłych.

4. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z I,II,III klas gimnazjum oraz starszych, po której zapisy i spotkanie informacyjne.

5. Także w czwartek o godz. 18.30 spotkanie rodziców tegorocznych dzieci I-szo Komunijnych z klas trzecich. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

6. W piątek 16 września przypada Dzień Papieski. Po mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której będzie okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W piątek o godz. 24.00 wyrusza „Piesza diecezjalna nocna młodzieżowa  pielgrzymka do sanktuarium MB Pokornej do Rud”.  Zapisy godzinę przed wyjściem przy katedrze. Msza św. w Rudach – o godz. 9.30.

9. Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2017. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Michał Długaszek ( zam. Knurów) i Anna Krywult (zam. Gliwice) (zap.1)