Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa wyruszamy dzisiaj na poszukiwanie mądrości. Trzeba jej szukać z miłością i pośpiechem. Jest ona sztuką dobrego urządzania i ukierunkowania swego życia, przedkładania dóbr trwałych nad przemijające, przyszłości nad teraźniejszość, Boga nad nas samych… Ma ona w sobie coś boskiego, zdobywa się ją na modlitwie, w refleksji, poprzez słuchanie Słowa Bożego i uczenie się z doświadczeń życia.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy już po raz dziewiąty dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie, tym razem na doświadczanych prześladowaniami chrześcijan w Syrii.

3.W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania na Mszę św. szkolną. Po mszy św. spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

4.W piątek o godz. 16.30 w salce na plebanii  Spotkanie Legionu Miłosiernego Serca Jezusowego w celu omówienia działalności grupy i wyboru Moderatora.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23 czerwca do 7 lipca 2018 roku. Zakwaterowanie – pokoje 3, 4, 6 osobowe (po remoncie kapitalnym), z węzłem sanitarnym w pokoju. Jadalnia, świetlica, boiska do gier sportowych, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej,  tenis stołowy,  TV, Video, ogrodzony teren z placem zabaw. W programie: Msza św., wspólne modlitwy, wycieczki do Świnoujścia i Międzyzdrojów, wycieczki rowerowe i inne atrakcje, pełne wyżywienie (4 posiłki), opieka wykwalifikowanej kadry, pielęgniarki, lekarza i ratowników. Całkowity koszt z transportem i ubezpieczeniem 1650 zł.

Zgłoszenia i zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 150 zł do końca roku. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

7. W niedzielę 19 listopada obchodzimy po raz pierwszy „Światowy dzień ubogich” ogłoszony przez Papieża Franciszka. Papież apeluje o zaangażowanie w dzieła miłosierdzia.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratnie dla dzieci w cenie 25 zł.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii.
W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła podzielone na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty). Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl