Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 maja

1.Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się za wszystkich powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i misyjne.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Parafii i budowy kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza komunijne.

3. W poniedziałek 13 maja rozpoczynamy cykl nabożeństw fatimskich. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00, a o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę z modlitwa różańcową.
O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy naszych Szafarzy z rodzinami.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W czwartek 16 maja przypada dzień Papieski. Po mszy św. wieczornej majówka z nowenną do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można składać intencje modlitewne.

6. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty. O godz. 16.30 Nabożeństwo majowe.

7. W sobotę po Mszy wieczornej katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do końca sierpnia mają dostąpić tych godności. Następna katecheza we wrześniu.

8. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci. W dzisiejszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” znajduje się relacja z konsekracji naszego kościoła. Z racji konsekracji kościoła można nabyć jako cegiełki na naszą budowę okazjonalne świece w cenie 10 zł.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Maryjo Królowo Polski módl się za nami!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl