Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 marca

1.Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu. Wraz z Jezusem i Jego uczniami wychodzimy na naszą Górę  Tabor – Górę Przemienienia. Człowiek wchodząc na nią zmuszony jest pozostawić świat codzienności, swoich przyzwyczajeń. Bóg na górze jest gospodarzem i dlatego odsłania swoją twarz tak, jak chce.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi nasz wikariusz ks. Robert.

3. W dzisiejszą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc misyjną dla pochodzącego z naszej parafii ks. Piotra Lewandowskiego pracującego w Boliwii. Pragniemy zakupić 1000 różańców, o które dla swoich podopiecznych prosi ks. Piotr i które chcemy, aby dotarły tam przed majem. Potraktujmy tę pomoc jako formę naszej parafialnej jałmużny wielkopostnej.

4.We wtorek o godz. 16.00 w kościele Chrystusa Króla Młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, dlatego u nas nie będzie Mszy św. wieczornej.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na swoją Mszę św. szkolną.

6. W czwartek 16 marca przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 oraz na nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne.

7.W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii). W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

8.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. Informujemy Parafian, że od poniedziałku do czwartku włącznie można z tyłu kościoła za zakrystią składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który już po raz kolejny zostanie zabrany przez firmę „Green Office Ecologic” współpracującą z Fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Włączając się w powyższą akcję oczyszczamy świat i dom z elektrośmieci i jednocześnie zostajemy Patronami Polskich Misjonarzy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowania za dbałość o czystość kościoła i naszego obejścia. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 60019033