Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 sierpnia 2018

1.Dziś XIX niedziela zwykła w ciągu roku. W Liturgii Słowa pozostajemy przy temacie Eucharystii, która jest pokarmem na życie wieczne. Ten chleb wzmacnia także nasze siły duchowe. Kto przyjmuje Chrystusa – Jego Ciało i krew, mądrość i moc – zdolny jest do czynów, które wymagają wielkiej energii ducha.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem – cegiełką na potrzeby dokończenia naszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek przypada dzień fatimski. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. O godz. 20.00 Msza św. fatimska w intencjach, które można składać w zakrystii, po której procesja światła z figurą fatimską, o przygotowanie której prosimy Róże Różańcowe.

3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto nakazane. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego. Już we wtorek wieczorem o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej Uroczystości. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii, które musimy zapłacić do 31 sierpnia br. W tę uroczystość na wszystkich mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności wg własnych możliwości.

6. Przypominamy, że obowiązuje letni porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

7. W czwartek 16 sierpnia rozpoczyna się XXVI Diecezjalna a już 372 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem św.” Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w katedrze w Gliwicach, a zakończenie w sobotę 18 sierpnia o godz. 15.00 Mszą Św. na wałach Jasnej Góry! Zapisy do grupy niebieskiej są prowadzone w kancelarii parafii Chrystusa Króla w godzinach urzędowania. Spotkanie przed pielgrzymkowe z możliwością zapisu odbędzie się w domu katechetycznym u Chrystusa Króla dzisiaj o godz. 16.00.  Zapraszamy!

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Trwa kolejny etap prac przy wykończeniu obejścia. Z tej racji gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć
i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl