Ogłoszenia duszpasterskie od 12 do 19 września

  1. Dziś XXIV niedziela zwykła. Jezus tak jak Apostołów pyta i nas za kogo Go uważamy? Samo powtarzanie cudzych opinii to za mało. Nie można być wierzącym z drugiej ręki. Wiara domaga się osobistej deklaracji i zaangażowania.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  4. W poniedziałek 13 września przypada dzień fatimski. O godz. 19.00 zapraszamy na mszę św. fatimską w intencjach, które można składać w zakrystii, po której modlitwa różańcowa w intencji pokoju i zakończenia pandemii z procesją światła. O przygotowanie i niesienie figury prosimy wspólnotę „Margaretek”.
  5. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, dlatego na mszach sw. będziemy poświęcać nasze domowe krzyże.
  6. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna na którą zapraszamy wszystkich uczniów, zwłaszcza kandydatów do I-szej komunii św.
  7. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.
  8. W przyszłą niedzielę po mszach św. w naszej diecezji na odbudowę szkoły im. św. Edyty Stein w Lublińcu, która spłonęła 24 września ubiegłego roku.
  9. Przypominamy rodzicom przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że do niedzieli 19 września należy w kancelarii zapisać swoje dzieci (Nie ma zapisów w szkole). Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców 22 września po Mszy św. szkolnej i wtedy prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza prośby i zgłoszenia swojego dziecka. Rodziców dzieci z poza naszej parafii prosimy także o dostarczenie pozwolenia ze swojej Parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
  10. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Z okazji dzisiejszej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej można w zakrystii jeszcze nabyć specjalny albumowy numer „Gościa” w cenie 10 zł. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2022. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane od 20 września).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne
z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

 

Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl