Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 grudnia

1.Dziś przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu w Liturgii nazywaną niedzielą radości „Gaudete”, której źródłem jest dobra nowina o nadejściu Mesjasza. Celebrując Eucharystię otwórzmy się na radość i nadzieję, której Bóg nam udziela.

2. Przypominamy, że ze względu na pandemię na „Roraty” zapraszamy dzieci jedynie w środę wieczorem o godz. 18.00, a dorosłych w piątek o 18.00.

3. W sobotę 19 grudnia przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

4. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. Okazja pół godziny przed każdą Mszą, a w sobotę od godz. 15.00 do 17.00 w czasie Adoracji. W kościele Chrystusa Króla codziennie od poniedziałku do piątku od  godz. 16.00 do 18.00.

5. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej parafii, szczególnie na opłacanie należności za ogrzewanie. Polecamy tę troskę naszej ofiarności.

6. Już dziś informujemy, że w wigilię rano o godz. 8.00 msza św. zbiorowa za zmarłych, których zabraknie przy stole wigilijnym (wypominki można składać w zakrystii), a ze względu na ograniczenia PASTERKA zostanie odprawiona w wigilię 24 grudnia o godz. 16.00 dla dzieci i osób starszych oraz o godz. 22.00.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek, kalendarzy parafialnych, opłatków i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Puste miejsce przy stole
Msza św. za zmarłych w wigilię Bożego Narodzenia

                O pustym miejscu przy stole pisze wielu poetów, my doskonale znamy ten świąteczny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. W naszych rodzinach wolne nakrycie zawsze ustawialiśmy dla niespodziewanego gościa. W wigilijny wieczór dom chrześcijan powinien być otwarty dla każdego. Odkąd jednak odeszła od nas nasza najukochańsza, najbliższa osoba, to miejsce osiąga inny wymiar. Nie ma jej wśród nas, a czujemy duchową więź. Pozostało nie tylko symboliczne miejsce przy stole, ale pytania i ból, dlaczego coś się urwało, skończyło i nigdy nie wróci?
               „Spieszmy się kochać ludzi tak, szybko odchodzą” – pisze w swoim liryku poeta ks. Jan Twardowski. Wielu dopiero po stracie bliskiej osoby uświadamia sobie w pełni sens tych słów. Wiele rodzin w ciągu ostatniego roku utraciło kogoś bardzo bliskiego, dla nich ta pierwsza Wigilia, pierwsze święta nie będą łatwe… zwłaszcza, że wszystko jest tak bardzo świeże, serce boli, rany krwawią.
           I choć wierzymy w życie po śmierci, nie jest łatwo, nawet kilka lat po odejściu kogoś kochanego, kogoś, kto budował wspólnotę życia rodzinnego. Choćby wszyscy się starali, nikt tych bliskich nie zastąpi. Są bowiem osoby, których nie da się po prostu zastąpić. Puste miejsce przy stole, które zawsze zostawiamy, będzie przywoływało świetlaną postać tych naszych bliskich zmarłych i dlatego w wigilię rano o godz. 8.00 chcemy za nich ofiarować mszę św. na którą wypominki z ich imionami można składać w zakrystii. Polecamy ich naszej pamięci.

Wszelkie informacje na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl