Ogłoszenia Duszpasterskie od 13 do 20 grudnia

1. Dziś już trzecia Niedziela Adwentu nazywana niedzielą radości „Gaudete”, której źródłem jest dobra nowina o nadejściu Mesjasza. Dziś w całym Kościele inauguracja Świętego Roku Miłosierdzia, który rozpoczął Papież Franciszek 8 grudnia w Rzymie, a w naszej Diecezji rozpoczyna ją uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Kopca sprawowana w naszej Parafii o godz. 12.00.
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy naszego kościoła. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe. Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i dorosłych na „Roraty” – codziennie od o godz. 17.00.

3. W środę 16 grudnia przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której odprawimy nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom.

4. W sobotę 19 grudnia odwiedzimy naszych chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii. Zadbajmy o to, aby mogli czas świąt przeżyć zjednoczeni z Bogiem.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do lutego włącznie mają dostąpić tych godności.

6. Za tydzień w dodatku do naszego informatora umieścimy całościowy plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszej Parafii czyli plan kolędy.

7. W ramach pomocy Kościołowi w Potrzebie od poniedziałku do piątku do godz.12.00 można składać z tyłu kościoła za zakrystią zużyty sprzet Elektroniczny i elektryczny tzw. elektro śmieci.

8. Zachęcamy do nabycia informatora „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, lampionów, wigilijnych opłatków, świątecznych kartek, kalendarzy, świec „Caritasu”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość, wystrój kościoła i gablotek oraz mężczyznom za pomoc w pracach budowlanych.  Od poniedziałku prosimy o pomoc w pracach na placu budowy, a w sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Bóg zapłać” tym, którzy ofiarowali nagrody – słodycze rozdzielane dzieciom w czasie spotkań roratnych. Chętnych zachęcamy do tej formy pomocy w tym okresie adwentowego czuwania. Szczególne podziękowania dla Parafian, którzy w ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami za rozprowadzane przez Ministrantów i Marianki poświęcone „opłatki wigilijne” wsparli działalność i wypoczynek tych wspólnot.

Dziękujemy Wszystkim, którzy do dziś ofiarowali paczki z „Drzewka Miłości” dla najbardziej potrzebujących rodzin. Ze względów ekonomicznych wstrzymane zostaną nasze prace przy budowie, (aż do spłacenia naszych należności dla kilku firm za wykonane prace) oraz w celu gromadzenia środków na zapłatę rachunków za ogrzewanie. Dlatego tym bardziej apelujemy o pomoc duchową i materialną według własnych możliwości w naszym dziele budowy i funkcjonowania Parafii.