Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 października

1. Dziś już XXVIII niedziela zwykła w ciągu roku, w którą obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby dokończenia naszej budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. Dziś z racji Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin oraz można nabyć papieskie kremówki z Wadowic w cenie 5 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu i transportu).

3. Także dziś przypada ostatni w tym roku dzień fatimski. Msza św. zbiorowa fatimska o godz. 17.00, a po niej o godz. 18.00 modlitwa różańcowa, po której procesja światła. Intencje prosimy składać w zakrystii. O przystrojenie figury Fatimskiej i jej niesienie w procesji prosimy naszych Szafarzy i ich rodziny.

4. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

5. W środę 16 października przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii. O godz. 18.00 msza św. szkolna.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy okazja do Sakramentu Pokuty. O godz. 18.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

7. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Marian Krojenka, budowniczy kościoła MB Różańcowej w Zabrzu – Grzybowicach, który będzie także zbierał ofiary na potrzeby tego dzieła. Nasza kolekta inwestycyjna jest przeniesiona na niedzielę 27 października.

8. Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszym kościele i obejściu. Nadal prowadzone są prace wykończeniowe przy wejściach do kościoła. Prosimy o wsparcie materialne tego przedsięwzięcia.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl