Ogłoszenia duszpasterskie od 13 do 20 września

1.Dziś świętujemy już XXIV niedzielą zwykłą w ciągu roku. Pan Jezus w trosce o nasze szczęście wzywa nas do przebaczenia. Uczy, że przebaczenie nie jest dowodem słabości człowieka, lecz jego mocy. Przebaczający zawsze odnosi zwycięstwo. Jeszcze nikt nie osiągnął szczęścia w życiu dlatego, że nie przebaczył swoim winowajcom.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada dzień fatimski. Msza św. zbiorowa fatimska (niedzielna) na którą można składać intencje w zakrystii o godz. 17.00, a po niej modlitwa różańcowa w intencji pokoju i zakończenia pandemii z procesją światła. O prowadzenie różańca, przystrojenie i niesienie figury Fatimskiej prosimy naszych Chórzystów z Panem Organistą.

4. W poniedziałek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża św., dlatego kolekta tego dnia oraz w przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. (przeniesiona z Wielkiego Piątku z powodu pandemii)

5. W środę 16 września przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II w intencjach, które można składać w zakrystii.

6. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej parafii. Gorąco polecamy tę sprawę ofiarności, ponieważ mamy do spłacenia należność za ubezpieczenie w wysokości 5967 zł.

7. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkania wszystkich Ministrantów, Lektorów i Marianki. Zapraszamy także wszystkie starsze dziewczyny i chłopców, którzy należeli do tych wspólnot oraz wszystkich grających na instrumentach muzycznych oraz wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza
i do Wspólnoty Dzieci Maryi.

8. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że są zobowiązani do niedzieli 20 września o zapisanie swoich dzieci i odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. (Nie ma zapisów w szkole). O terminie pierwszego spotkania formacyjnego i potwierdzeniu przyjęcia dziecka do I-szej komunii rodzice zostaną powiadomieni po otrzymaniu wszystkich zgłoszeń i ustaleniu terminu uroczystości komunijnej.

9. Informujemy kandydatów na przyszły rok do sakramentu Bierzmowania, że także do przyszłej niedzieli należy zgłaszać się w zakrystii w celu zapisania i pobrania kwestionariusza zgłoszenia w kancelarii. O terminie pierwszego spotkania powiadomimy w najbliższym czasie.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!