Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 lutego 2016 r

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Pana Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu, by zawsze zwyciężać zło.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności, a wspierającym składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które będzie głosił ks. Damian Kwak wikariusz z Parafii św. Bartłomieja.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się w naszym województwie tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Z tej racji przez najbliższe dwa tygodnie w naszej Parafii codziennie sprawowana będzie tylko jedna Msza św. (we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 8.00; w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00). W soboty i niedziele Msze św. bez zmian.

4. We wtorek 16 lutego przypada dzień Papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której odprawimy nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii). W Niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

6. W przyszłą niedzielę (trzecią w miesiącu)kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej ofiarności, a za wszelką pomoc składamy „Bóg Zapłać!”. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

„Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie gablot i wielkopostnej dekoracji. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w pracach.

Gorące podziękowania całej Wspólnocie Parafialnej za udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Środą Popielcową.
W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.