Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 lutego

1.Świętujemy dziś VI niedzielę zwykłą w ciągu roku – ostatnią przed Wielkim Postem – kiedyś zwaną zapustną. Po raz kolejny spotykamy się z Jezusem, który swoją mocą niesie uzdrowienie. Zawierzmy Mu całkowicie tak, jak uczynił to trędowaty z dzisiejszej Ewangelii.

2. Tradycyjnie w dzisiejszą niedzielę, w poniedziałek i we wtorek przed Środą Popielcową przypadają Dni Eucharystyczne, dlatego od dziś do wtorku rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy codziennie przed Mszą św. wieczorną.
Pamiętajmy, że adorując przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament, można zyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy to i w miarę  możliwości ofiarujmy Panu Bogu chwilę z tego daru, którym jest dla nas czas.

3. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem.
            Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom naszej Diecezji. Od Środy Popielcowej do Niedzieli Zmartwychwstania obowiązuje czas zakazany dla obchodów weselnych i zabaw.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił ks. Piotr.

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Już dziś informujemy rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, że w środę 24 lutego na mszy św. szkolnej będziemy poświęcać i rozdawać książeczki i medaliki, a po niej spotkanie informacyjne. Obecność dzieci i jednego z opiekunów obowiązkowa.

8. W czwartek 25 lutego na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy wszystkich tegorocznych kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać”  za modlitwy, dbałość o czystość i wystrój kościoła, za odśnieżanie obejścia, za składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. W naszej kancelarii istnieje także możliwość składania ofiar i wpłat drogą elektroniczną.  
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

     Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkim którzy w tym tygodniu podejmują swoje obowiązki zawodowe i rodzinne, życzymy błogosławieństwa w pracy i w nauce.