Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 marca

1.Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą radościLaetare”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. W środę na mszę św. szkolną o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie tegoroczne dzieci I-szo komunijne wraz z jednym z rodziców. Po mszy św. spotkanie formacyjne oraz druga przymiarka strojów komunijnych.

4. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek o godz. 17.00 na nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią, po którym msza św. i nauka formacyjna. Obecność obowiązkowa.

5. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Kościoła i naszych rodzin. Zachęcamy do udziału w eucharystii, a o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

6. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Przyszła niedziela jest III-cią  miesiąca dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – na potrzeby utrzymania parafii. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Prałat dr Grzegorz Kadzioch, Oficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Szczegółowy plan rekolekcji pod hasłem «W TROSCE O SWOJE SERCE» umieszczony jest w gablotach, na stronie internetowej oraz na rozdawanych dzisiaj zaproszeniach. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa i odnowienia swojego życia duchowego zwłaszcza przez skorzystanie z Sakramentu Pokuty.

9. W zakrystii można nabyć świąteczne kartki, wielkanocne świece i paschaliki oraz specjalny numer „Gościa Extra” w cenie 9 zł,  wydany z racji Roku św. Józefa. Na 100 stronach znajduje się wiele ciekawych treści związanych z kultem i historią,  modlitw i nabożeństw związanych ze św. Józefem.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii, szczególnie na pokrycie kosztów za media. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za odśnieżanie obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

   Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym nowym tygodniu!