Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 października

1.Dziś w XXVIII niedzielą zwykłą w ciągu roku możemy naśladować ewangelicznego młodzieńca i tak jak on pytać Jezusa: „Nauczycielu dobry, co mamy czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Odpowiedź jest wciąż ta sama: trzymać się przykazań Bożych, a potem całkowicie zaufać Bogu. Warto pójść na całość za Jezusem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj z racji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa„po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin oraz jak przed rokiem można nabyć papieskie kremówki sprowadzone z Wadowic w cenie 5 zł za sztukę (aby pokryć koszty zakupu i transportu).

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na papieskie nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik zapraszamy na różaniec w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

4. W wtorek 16 października przypada comiesięczny Dzień Papieski, dlatego po różańcu z modlitwą do Jana Pawła II oddanie czci Jego relikwiom.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

6. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Przyszła niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” dla dzieci, do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych (w cenie 3 zł), z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne oraz do składania wypominek za zmarłych na listopadową modlitwę różańcową. Zachęcamy także do zamawiania wszystkich intencji mszy świętych dziękczynnych i za zmarłych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl