Ogłoszenia duszpasterskie od 14 do 21 sierpnia 2016

1. Dziś przeżywamy już XX niedzielą zwykłą w ciągu roku. Jezus wymaga od nas radykalnej postawy, nawet jeśli prowadziłoby to do konfliktu z naszym najbliższym otoczeniem. „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię” – mówi. Czy ogień Chrystusa płonie już we mnie?

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej budowy. Za wszystkie z serca składane ofiary składamy „Bóg zapłać!”.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – święto nakazane. Msze św. w naszej Parafii według wakacyjnego porządku niedzielnego.

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia naszej Parafii i pracujących przy budowie kościoła, które musimy uiścić do 31 sierpnia br. Polecamy tę sprawę naszej szczególnej ofiarności.
W tym dniu na mszach św. poświęcamy zioła i kwiaty, które będzie można także nabyć u Pań z zespołu „Caritas” przed mszami św.

3. We wtorek 16 sierpnia przypada Dzień Papieski. Po mszy św. porannej Nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

4. W środę 17 sierpnia Uroczystość św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej.

5. W czwartek 18 sierpnia rozpoczyna się XXIV Diecezjalna a już 370 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w gliwickiej katedrze. Zakończenie Eucharystią na Jasnej Górze w sobotę 20 sierpnia o godz. 15.00. Inne informacje: www. pielgrzymki – gliwice.pl  Zachęcamy do udziału Parafian.

6. W przyszłą III-cią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy. Także w  przyszłą niedzielę 21 sierpnia Pielgrzymka Niewiast do Piekar Śląskich. Początek uroczystości w Piekarach o godz. 8.30.

7. Informujemy Parafian, że dekretem ks. Biskupa Ordynariusza Jana Kopca z dniem 23 sierpnia nasi Ks. Wikarzy zostali skierowani do nowych Parafii.

Ks. dr Robert Urbańczyk  obejmując urząd Sekretarza do przygotowania Synodu Diecezjalnego został skierowany jako rezydent do Parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu Suchej Górze, a ks. Piotr Natkański jako wikariusz do Parafii Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach.

Naszym kapłanom pragniemy podziękować za ich posługę w naszej Wspólnocie w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W minionym tygodniu kontynuowano prace wykończeniowe na zapleczu oraz zamontowano zewnętrzne nagłośnienie wokół kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

1. Michał Bajkacz (zam. Gliwice) i Sylwia Magiera (zam. Działoszyn) (zap. 1).
2. Piotr Turek (zam. Gliwice) i Anna Kubanek (zam. Halemba) (zap. 1).