Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 grudnia

1.Dziś przeżywamy już trzecią Niedzielę Adwentu w Liturgii nazywaną niedzielą radości „Gaudete”, której źródłem jest dobra nowina o nadejściu Mesjasza. Celebrując Eucharystię otwórzmy się na radość i nadzieję, której Bóg nam udziela.

Kolekta dzisiejszej – trzeciej niedzieli miesiąca – jest naszym specjalnym darem na potrzeby naszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać !”.

2. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią od godz. 14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne, a o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe.

3. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątek wieczorem na roraty zapraszamy dorosłych.

4. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. Okazja przed każdą Mszą św., w piątek od godz. 17.00 do 18.00, a w sobotę w czasie przedświątecznej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.

5. W piątek 21 grudnia w Parafii Chrystusa Króla w ramach nocy konfesjonałów okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 20.00 do 23.00.

6. W sobotę 21 grudnia przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii.

7. Już dziś informujemy, że w wigilię rano o godz. 8.00 msza św. zbiorowa za zmarłych, których zabraknie przy stole wigilijnym (wypominki można składać w zakrystii), a PASTERKA zostanie odprawiona w wigilię 24 grudnia o godz. 22.00. Serdecznie zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabycia informatora z planem kolędy, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także nabyć parafialne kalendarze, opłatki, świąteczne kartki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” zespołowi „Caritas” i tym którzy ofiarowali nagrody – słodycze rozdzielane dzieciom w czasie rorat. Dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali paczki i upominki z „Drzewka Miłości” dla najbardziej potrzebujących.

Puste miejsce przy stole – Msza św. za zmarłych w wigilię Bożego Narodzenia

O pustym miejscu przy stole pisze wielu poetów, my doskonale znamy ten świąteczny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. W naszych rodzinach wolne nakrycie zawsze ustawialiśmy dla niespodziewanego gościa. W wigilijny wieczór dom chrześcijan powinien być otwarty dla każdego. Odkąd jednak odeszła od nas nasza najukochańsza, najbliższa osoba, to miejsce osiąga inny wymiar. Nie ma jej wśród nas, a czujemy duchową więź. Wiele rodzin w ciągu ostatniego roku utraciło kogoś bardzo bliskiego, dla nich ta pierwsza Wigilia, pierwsze święta nie będą łatwe… zwłaszcza, że wszystko jest tak bardzo świeże, serce boli, rany krwawią.

I choć wierzymy w życie po śmierci, nie jest łatwo, nawet kilka lat po odejściu kogoś kochanego, kogoś, kto budował wspólnotę życia rodzinnego. Choćby wszyscy się starali, nikt tych bliskich nie zastąpi. Są bowiem osoby, których nie da się po prostu zastąpić. Puste miejsce przy stole, będzie przywoływało postać tych naszych bliskich zmarłych i dlatego w wigilię rano o godz. 8.00 chcemy za nich ofiarować mszę św. na którą wypominki z ich imionami można składać w zakrystii. Polecamy ich naszej modlitwie.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych adwentowych prac i przygotowań !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl