Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 kwietnia

1. Dziś przeżywamy III-cią niedzielę wielkanocną. Jak Apostołowie nad Morzem Tyberiadzkim, spotykamy Zmartwychwstałego w Słowie i przy łamaniu chleba. Niech to spotkanie umacnia nas w wierze, nadziei i miłości na cały rozpoczynający się kolejny tydzień.

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na planowane prace budowlane. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym i Kościoła, dlatego wychodząc z kościoła w przedsionku można zabrać „Chleb życia” – kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów. W domu otwórzmy Pismo święte i odczytajmy wskazany fragment. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego życia przez cały rok, aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

3. W poniedziałek 16 kwietnia przypada dzień Papieski, dlatego po mszy porannej nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom, na którą można w zakrystii składać intencje modlitewne. W poniedziałek przypadają urodziny ks. Roberta. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijnych, prosimy o przypominanie o tej Mszy św.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. W sobotę po Mszy wieczornej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie mają dostąpić tych godności. Następna katecheza przedchrzcielna 19 maja br.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zapisy w zakrystii oraz w u katechetów.

8. Informujemy, że z racji z 50 rocz. śmierci O.Pio., w terminie od 22 września do 1 października planowana jest pielgrzymka do Rzymu i San Giovanni Rotondo. Szczegółowy program i zapisy w kancelarii. Serdecznie zapraszamy !

9. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.
Parafian, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem prosimy o przekazanie 1% na rzecz naszej Parafii. Numer KRS 0000283966; cel – Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Zapraszamy na pielgrzymkę!  SANKTUARIA WŁOCH w 50 – rocz. śmierci Św. O.Pio

W terminie od 22 września do 1 października 2018 planowana jest pielgrzymka autokarowa do Włoch. W programie: ASYŻ – miasto św. Franciszka; CASCIA – Sanktuarium św. Rity; Rzym Starożytny – m.in. Forum Romanum, Kapitol, Koloseum, Katakumby, Via Appia z kościółkiem Quo vadis Domine; Rzym Chrześcijański –  Bazylika św. Sabiny; Bazylika św. Jana na Lateranie – matka i głowa wszystkich kościołów; Bazylika Świętego Krzyża Jerozolimskiego (Santa Croce); Kościół św. Praksedy – kolumna biczowania Scala Santa; Bazylika Św. Pawła za Murami, Tre Fontane; Audiencja Generalna u Ojca Św. – Franciszka; Wizyta u Grobu Św. Jana Pawła II; Bazylika św. Piotra; MONTE CASSINO; PIETRELCINA – miejsce urodzenia Św. Ojca Pio; SAN GIOVANNI ROTONDO; MONTE SAN’ANGELO; LANCIANO; MANOPPELLO; LORETO. Zapisy, szczegółowy plan i informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszamy !

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.

www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl