Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 lipca 2018

1.Przeżywamy dziś XV niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa spotykamy Chrystusa, który z orędziem „Królestwa Bożego” posyła swoich uczniów. Treść tego orędzia nie zmienia się przez wieki, a dzisiaj szczególnie jest aktualna, chociaż wielu ludzi nie chce słyszeć o nawróceniu.

Kolekta dzisiejszej III niedzieli jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby naszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek 16 lipca przypada kolejny dzień papieski, dlatego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 po której odprawimy Nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom w intencjach, które można składać w zakrystii.

3. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

4. Od przyszłej niedzieli 22 lipca będziemy obchodzić XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”, dlatego po Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i poświęcać nasze pojazdy oraz zbiórka do puszek na pomoc dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku” na misyjne środki transportu. Każdy kto wesprze swoją ofiarą naszych misjonarzy otrzyma okolicznościową pamiątkę do pojazdu.

5. Przypominamy, że obowiązuje letni porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św., a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. (nie ma Mszy św. o godz. 17.00). Kancelaria czynna tylko po mszach św.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

Trwają prace przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła, amfiteatru i innej tzw. „małej architektury”, dlatego nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe:   32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl