Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa usłyszymy przypowieść o pomnażaniu talentów. Każdy z nas został również obdarzony różnymi darami, zdolnościami i talentami, bo tak naprawdę to nie ma ludzi bez uzdolnień. Ważne jest to, aby swoje predyspozycje w życiu rozpoznać i maksymalnie je rozwijać dla dobra własnego, swojej rodziny, parafii i całego Kościoła i społeczeństwa w którym żyjemy. Niech ta dzisiejsza eucharystia każdego z nas uzdalnia i umacnia w pomnażaniu własnych talentów dla dobra wspólnego.

2. Kolekta dzisiejszej III-ej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby utrzymania i funkcjonowania naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W czwartek o godz. 18.00 z racji wspomnienia św. Cecylii – Patronki muzyki kościelnej, Msza św. w intencji naszego Chóru parafialnego „Misericordia” i naszych Organistów i ich Rodzin. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę dla Parafii.

4. W przyszłą niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To  także święto Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów, Lektorów i Szafarzy naszej parafii.

5. Także w przyszłą niedzielę po mszach św. w naszej Diecezji – przeniesiona z czerwca br. – zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.
          Kryzys pandemiczny jak wiemy, to przede wszystkim problem zagrożenia zdrowia i życia, ale nie tylko. To także problem ekonomiczny. Nietrudno się domyślić, że również parafia, ze względu na ograniczoną liczbę wiernych mogących uczestniczyć w Liturgii  została pozbawiona swoich dochodów. Budżet parafii nie otrzymuje żadnych dotacji, a rachunki przychodzą. Dlatego prosimy, o zamawianie intencji i składanie ofiar na potrzeby Parafii, a za wszelkie wsparcie składamy serdeczne podziękowania. Wasze ofiary to jedyne środki, które tworzą budżet naszej parafii.

Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki! Życzymy zdrowia!
„EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE!”

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.