Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 listopada

1. Dziś XXXIII Niedziela zwykła – przedostatnia w roku liturgicznym. Liturgia Słowa zwraca naszą uwagę na wartość czasu, który jest dla nas darem Pana Boga i na jego przemijalność. Choć nie znamy daty powtórnego przyjścia Jezusa, oczekujemy Go, a każda Eucharystia to zwiastowanie Jego bliskości. Niech to oczekiwanie oczyści nasze serca i przygotuje nas na obecność Boga.

2. Kolekta dzisiejsza w Diecezji przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego, a w naszej Parafii w tę trzecią niedzielę miesiąca jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej ofiarności, a za wszelką pomoc składamy „Bóg Zapłać!”.

3. W poniedziałek 16 listopada przypada dzień papieski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencjach, które można składać w zakrystii, po której odprawimy nowennę do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom.

4. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Przedsiębiorców po której spotkanie w salce na probostwie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć O. Oblata z Lublińca, który wygłosi kazania i po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

6. Także w przyszłą niedzielę (22 listopada) – ostatnią w roku liturgicznym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To także święto Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów, Lektorów i Szafarzy naszej parafii oraz z okazji wspomnienia św. Cecylii patronki muzyki kościelnej święto chórzystów i organistów.Msza św. w intencji naszego chóru Parafialnego „Misericordie” zostanie odprawiona za tydzień o godz. 12.00, a w intencji naszej Służby Liturgicznej z odnowieniem przyrzeczeń przez wszystkich Ministrantów w pierwszą niedzielę adwentu 6 grudnia o godz. 12.00.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W zakrystii do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2016. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.
Od poniedziałku prosimy o pomoc w naszych pracach na budowie. Planujemy uporządkować teren parkingowy. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
Obecnie prowadzone są prace przy ocieplaniu kościoła, prace instalacyjne i tynkarskie w pomieszczeniach piwnicznych i kotłowni, prace adaptacyjne dolnych pomieszczeń do użytku socjalnego itp.
Jeszcze do końca roku planujemy zawiesić i uruchomić nasze nowe dzwony, aby mogły obwieścić rozpoczynający się zapowiedziany przez Papieża Franciszka Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który w naszej Parafii zostanie zainaugurowany w III niedzielę Adwentu 13 grudnia br. Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.