Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 sierpnia

1.W dzisiejszą niedzielę w całym Kościele Katolickim obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazywaną także świętem Matki Bożej Zielnej. Ta świętowana już od V wieku tajemnica wzięcia Maryi do nieba z ciałem i duszą została 1 listopada 1950 r. potwierdzona przez Piusa XII jako dogmat wiary.  Dzień 15 sierpnia jest także rocznicą „Cudu nad Wisłą”, czyli zwycięstwa wojska polskiego nad sowieckimi hordami w 1920 r. i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi w Polsce przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej. W tym dniu w latach 1923-47 i ponownie od 1992 Wojsko Polskie obchodzi swoje święto. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP na zakończenie Mszy św. poświęcamy zioła i kwiaty.

2. Kolekta dzisiejszej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby naszej Parafii, szczególnie na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia Parafii, które musimy uregulować do końca miesiąca. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. We wtorek 17 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej.

4. Od środy 18 sierpnia do soboty 21 sierpnia odbywać się  będzie nasza XXIX Diecezjalna a już 375 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Podporo rodzin – módl się za nami”.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Przypominamy, że obowiązuje letni porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św., a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia.Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć i wakacyjnego odpoczynku!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl