Ogłoszenia duszpasterskie od 15 do 22 stycznia

1.Dziś druga niedzielę zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa mówi nam o świadectwie jakie dał Jezusowi św. Jan Chrzciciel. Prośmy o moc i baraneksiłę, aby i każdy z nas potrafił swoim codziennym życiem o Bogu świadczyć oraz dostrzegać Chrystusa w każdym spotkanym człowieku.

Kolekta dzisiejszej 3-ciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na dalszą realizację witraży. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

2.Od poniedziałku rozpoczynają się w naszym województwie tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Z tej racji przez najbliższe dwa tygodnie w naszej Parafii codziennie sprawowana będzie tylko jedna Msza św. (we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 8.00; w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00). W sobotę wieczorem o godz. 17.00 Msza św. niedzielna bez zmian.

3.W poniedziałek 16 stycznia przypada Dzień Papieski. Po mszy wieczornej nowenna do św. Jana Pawła II z oddaniem czci Jego relikwiom na którą można składać intencje w zakrystii.4Po przerwie feryjnej od 30 stycznia drugi etap kolędy wg planu. Kolęda dodatkowa 11 i 12 lutego – zapisy w zakrystii.

4.W dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, przeżywamy tydzień ekumeniczny.

5.Informujemy Parafian, że w terminie od 30 kwietnia do 3 maja planowana jest pielgrzymka do sanktuariów Austrii i Czech. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy plan i informacje do nabycia w zakrystii.

6.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składam „Bóg zapłać” za pomoc w utrzymaniu naszego obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

 

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.