Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 kwietnia

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc – święto świąt chrześcijańskich, święto największego wydarzenia w historii zbawienia ludzkości.
Kolekta dzisiejsza jest naszym świątecznym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory WielkanocneIII dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek.

3. Jutro II Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na KUL.

4. We wtorek i w środę ze względu na kapłański „Emaus” oraz konwent wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do Parafii św. Jacka w Sośnicy.

5. W najbliższy piątek oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post.

6. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku Czci Bożego Miłosierdzia. Słowo Boże w niedzielę odpustową wygłosi ks. Marek Gwoździk, rekolekcjonista i dyrektor ośrodka rekolekcyjnego Archidiecezji Katowickiej im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej. O godz. 15.00 Nieszpory.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Być dobrym jak chleb”, dlatego po mszach zbiórka do puszek na rzecz osób dotkniętych wojną w Syrii, szczególnie w Aleppo.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem w terminie od 23 lipca do 5 sierpnia. Całkowity koszt z transportem i ubezpieczeniem 1550 zł. Zgłoszenia z wpłatą zaliczki 500 zł w zakrystii . Szczegóły na plakacie.

9. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności za pomoc w przygotowaniu Liturgii Wielkiego Tygodnia, dekoracji i świątecznego wystroju oraz przygotowania do przeżycia świąt w naszej Parafii. Dziękujemy: Organistom, Chórowi, Kościelnemu, Szafarzom, Ministrantom, Dzieciom Maryi i Siostrze,  zespołowi „Caritas”,  Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 600190336