Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 października

1. Dziś w XXIX niedzielą zwykłą w ciągu roku obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi -Patronki Śląska, chrześcijańskich małżeństw i rodzin, pojednania między narodami, budujących się kościołów oraz dnia wyboru papieża Jana Pawła II.

2. Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

3. W październiku na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci na którą obowiązkowo zapraszamy tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

5. W sobotę 22 października o godz. 5.30 wyjazd na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, organizowaną przez nasz parafialny zespół „Caritas”. Także w sobotę, z racji wspomnienia św. Jana Pawła II  po mszy św. porannej oddanie czci Jego relikwiom.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne i do składania zalecek za zmarłych na listopadową modlitwę różańcową. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok. Informujemy, że czasopisma katolickie i naszą gazetkę można już nabyć zawsze od piątkowego wieczoru.

9. Polski Teatr Historii z Mikołowa zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Popiełuszko – apostoł odwagi”, który odbędzie się w kościele Chrystusa Króla dziś o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Podziękowania i prośby

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Tradycyjnie w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu prowadzono prace nad zadaszeniem wejścia do zakrystii i kancelarii,  porządkowano obejście, kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.