Ogłoszenia duszpasterskie od 16 do 23 sierpnia

  1. Dziś XX niedziela zwykła w ciągu roku. W Liturgii Słowa usłyszymy wezwanie do poszukiwania mądrości życiowej. Jej źródłem jest tylko Bóg. Niech to niedzielne spotkanie z Nim w Jego Słowie i Eucharystii umocni w nas tę cnotę, byśmy przez ten kolejny tydzień i całe nasze życie postępowali jako mądrzy i roztropni chrześcijanie.

Dzisiejsza niedziela jest trzecią w tym miesiącu – dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy. Polecamy tę intencję modlitwie i ofiarności, a za zrozumienie i wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

  1. W dzisiejszą niedzielę Pielgrzymka Niewiast do Piekar Śląskich. W naszych modlitwach pamiętajmy o Paniach i dziewczynach z naszej Wspólnoty, które u stóp Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wypraszają Boże łaski dla siebie, naszych rodzin i całej Parafii.
  1. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dziś o godz. 20.00. W tygodniu także codziennie jedna Msza św. wg podanego porządku.
  1. W poniedziałek 17 sierpnia Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
  1. W czwartek 20 sierpnia rozpoczyna się XXIII Diecezjalna a już 369 Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w gliwickiej katedrze. Zakończenie Eucharystią na Jasnej Górze w sobotę 22 sierpnia o godz. 15.00. Spotkanie informacyjne i zapisy dziś o godz. 19.00.
  1. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.
Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, a od poniedziałku od godz. 8.00 prosimy Panów o pomoc w pracach na budowie.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.